Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12 maja 2024 r.

• W tym tygodniu, we wtorek wypada święto św. Macieja Apostoła, zaś we czwartek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe, każdego dnia na tygodniu o godz. 18.00. Msza św. bezpośrednio po „Majówce”. Jeśli w danym dniu jest druga intencja to dodatkowa Msza św. jest o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w każdą niedzielę i święta są na zakończenie Mszy św. o 11.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz na naszej stronie.
  • Za dwa tygodnie, w niedzielę 26 maja, podczas dodatkowej Mszy św. o 12.00, odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Próby dla dzieci w tym tygodniu po Mszy św. wieczornej we wtorek, czwartek i w sobotę. Obecność obowiązkowa.
  • Uroczystość rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klasy 4 będzie we czwartek 30 maja, czyli w Boże Ciało podczas Mszy św. o godz. 10.00. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 (oraz po nabożeństwie majowym) zapraszam dzieci rocznicowe oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne.
  • Zapraszam Parafian do pomocy w organizacji oraz do licznego udziału w procesji Bożego Ciała. Niech to będzie dobra okazja do naszego dania świadectwa wiary i okazania czci Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
  • Dziękuję za sprzątanie i kwiaty do kościoła pp. Elżbiecie Marczewskiej, Edycie Malec, Małgorzacie Malec z Chmiela Drugiego. Złożyły ofiarę na środki czystości 50 zł. Do kwiatów dołożyli się: Janina Kasprzak, Jadwiga Kasprzak, Barbara Wójcik, Michał Malec i Ewelina Bartoszek. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Dziś jest zbierana taca inwestycyjna, w ubiegłą niedzielę kleryk Mateusz Powrózek zebrał na Seminarium 931 zł. Bóg zapłać. Za tydzień taca będzie przeznaczona na budownictwo sakralne. Przez cały maj jest prowadzona dobrowolna zbiórka do puszki na tzw. Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości”.
  • Zostały już wykonane niezbędne prace na cmentarzu w związku z położeniem reszty chodnika i wyłożeniem kostki ozdobnej pod miejsce, gdzie już za kilka dni stanie nasza nowa kapliczka. Dziękuję p. Rafałowi Sokołowi i jego ekipie za podjęcie się tego zadania.
  • W związku z tym, że nasza parafia udziela wsparcia dla Bractwa Miłosierdzia św. Alberta z Lublina, przekazuję ich serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję charytatywną, która przyniosła już ponad 40 tys. zł. Środki rozdysponowane zostały na działalność stołówki przy ul. Zielonej 3, zakup leków oraz artykułów pierwszej potrzeby najbardziej potrzebującym z naszego regionu. Jako, że żółty kontener pozostanie w Chmielu na dłużej, zachęcam do dalszego wspierania tej akcji poprzez wrzucanie do niego używanej odzieży, oczywiście upranej, w stanie nadającej się do użytku czy innych rzeczy, których już nie używamy.